Jdi na obsah Jdi na menu
 


Albánie - vodácko pěšácko lázeňsko gurmánský zájezd 27.5. - 7.6.2015

27. 5. 2015

Albanie 2015

FOTKY JSOU ZDE                                                                                                                          

pá 29.5.               

odjezd 20:00 z Prajdy                                                                                     

so          

Po 1050 km v 10:30 příjed do Sarajeva na čevapy. Přesun doTjentiště (100 km) a splutí Sutjesky (15km WW2-3) a ještě skoro za tmy  a zimy 8km Driny (WW1). Nocleh.                                                                                                        

ne         

Dokončení přejezdu  do Thethu v Albánii (270 km). Cesta do hor supr nová asfaltka do sedla před Téthem. Potom 16km strašný cesty rychlostí 6km/h (radši jdem pěšky).                                                                                                        

po         

12ti hod tortura z poloviny sněhem přes sedlo v masivu Maja Jezerce (2600mnm). Výstup vede oklikou (značeno). Sestup kratší cestou (neznačeno). Odjezd z Tethu skoro za tmy (šutr v bližňákách) na nocleh k moři (Topojë - 270 km). Příjezd asi ve 2hod po půlnoci.                                                                                                          

út          

Ranní koupel a piva. Přivolána policie - no nudism! Řešeno domluvou. Dojezd  na Langaricu (160 km).  Startujem přímo pod hrází nové nízké hráze, která v budoucnu (ještě tento rok) odvede všechnu vodu z kaňonu do rour hydroelektrárny. Sjezd kaňonu (5km, až WW3). Velmi málo vody ale nádhera - myší díry jak v Adršpachu. Stupně, velký spád se střídají s klidnými úzkými lagunami. Všechny trojkové stupně koníčkujem. Tábořiště u antického mostu na ústí kaňonu. Termály, jeskyně, sud.                                                                                                    

st           

Odjezd proti proudu Vjosy. Oběd v restauraci v Carshove. Plujem nádhernou křišťálovou vodou na soutok s kalnou Langaricí (cca 20km, WW2). Méně vody - černá díra ani obří balvan nás nezahubili. Znovu termály a zbytek sudu.                                                                                                       

čt           

Řecko, řeka Vikos. Křišťálová, ledová, pitná řeka. 12km pohody WW1-2. Dlouhý přejezd Řecko, Albanie kolem Ohridu (krása a všude prodávaj sptruhy - ale nemáme čas) - Makedonie, Albanie do Radomire - východisko na Golem Korab - 2764 mnm. Cestou nocleh u jezera Debar. Potíže s orgány - máme zelenou kartu na vlek (kerej je v TU a ne na auto kerý je tady)                                                                                                              

pá          

Radomir. Ranní káva (no bere – muslim) a výstup západní Albánskou stěnou (no spíš oklikou) na Golem Korab. Zpět kratší cestou (značeno). Objev hospody na vzdálenějším konci vsi. Nákup kartonu Tiran. Odjezd do Breglumu (150 km - posledních 30km supr nová silnička). Jsme tam v 22 a stíháme smršť kořalek a piv v bufetu u trajektu (někteří).                                                                                                          

so          

Jezero Komani - Breglum. Malý trajekt jede v 6:00. Velký vyplouvá v 9:00. Pojme i Kelimka s medvědem (12e) a osoby (2e/1os). Pluje ke hrázi jezera 3hod a je to nááádhera. Cesta z přístavu tunelem krz horský masiv a rozbitá silnice 40km na hlavní. Poslední jídlo ve Škodře, koupel ve Skadarském jezeře. Potíže s kartou na černohorské hranici - hajzl z nás dostal úplatek za jednorázové pojištění 80e. Noční dojezd až na tábořiště u Driny.                                                                                                   

ne 7. 6.                

Přes Sarajevo a Chorvatsko dom.                                                                            

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář